AKTUALNOŚCI

Felietonik "Zapobieganie" sierpień 2012

Data: 2012-10-03 16:02:46

Zadzwonił do mnie młody dziennikarz zadziwiony faktem ,że krakowska straż miejska za zamiar picia alkoholu w miejscu publicznym karze mandatem w wysokości pięciuset złotych, ale już za samo spożywanie wymierza karę tylko stuzłotową . Prosił o komentarz . Wydawało mu się to nielogiczne .

Oj młodzi , młodzi …jak to nielogiczne ? A za to ,że się jest pijanym , czy może pod wpływem alkoholu jaki jest mandat ? Nie ma takiego mandatu . Straż miejska stosuje najstarszą metodę znaną w medycynie . Profilaktykę . Jeśli ktoś jest już pijany , to nie ma o czym mówić – tym bardziej ,że czasem się nie da . Kiedy pije można go ukarać i zapobiec temu ,że będzie pijany . Jeszcze lepiej można zapobiec kiedy się kogoś ukarze za zamiar .Profilaktyka .

A taki młody człowiek tego nie rozumie . Młodość jest przereklamowana. Zadzwonił do mnie kolega . W moim wieku . Zapytał kiedy zaczyna się starość . Odpowiedziałem „ już” . „Jak to już ?” – zdziwił się . „ To ty jesteś stary „ ?- zapytał „Ja nie , ty jesteś . Skoro się pytasz to znaczy ,że już ci się zaczęła starość . Młodym takie pytanie nie przychodzi do głowy . Można odpowiedzieć oczywiście żartem Hanki Bielickiej ,że starość zaczyna się wtedy kiedy świeczki na torcie urodzinowym kosztują więcej niż tort , ale to jest uciekanie przed problemem „ . Swoją drogą kiedyś były dzieci, potem młodzież, potem dorośli a potem starzy . Teraz są dzieci potem młodzi a potem starzy . Z tym ,że ci starzy udają ,że są młodzi. A różnica między młodymi a starymi jest bardzo budująca . Na korzyść starych. Starzy byli młodzi a młodzi nie byli starzy . Czemu ja starości poświęcam dziś tyle miejsca ? Żeby się z jej nadejściem oswoić . To jest właśnie profilaktyka .>

Rozszerzenie wiadomości

Projekty muzyczneProjekty muzyczne
Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"Czerwony dywan" - do posłuchania

2012-10-24 20:17:46

"Czerwony dywan"- do posłuchania. Muzyka Jan Hnatowicz ,tekst K.P. W marcu ukazała się płyta Krzysztofa Tyńca "Dopokąd". Na niej też "Czerwony Dywan"

Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"List z Krakowa"- do posłuchania

2012-10-22 21:56:22

"List z Krakowa"- do posłuchania. Piosenka napisana na konkurs piosenek o Wrocławiu. Muzyka i słowa K.P.