AKTUALNOŚCI

Inne czasy

Data: 2016-04-26 13:28:25
Rozszer

Inne czasy były…

 

                  Kiedy zaczynałem być satyrykiem panowała komuna . Kto mógł przypuszczać ,że już po czterdziestu latach Polska będzie …w ruinie . Wtedy wszystko było inaczej . Był rząd i miał premiera , ten premier nie miał nic do gadania , była Rada Państwa – jej przewodniczący był w randze Prezydenta i też nie miał nic do gadania . O wszystkim decydował przywódca partii. Dziś nie do pomyślenia . I premier i prezydent mają do gadania . I to tyle .

                     Inne czasy były .  Wtedy żeby być w trzy D trzeba było mieć pół litra wódki a dziś wystarczą kolorowe okulary . SOR oznaczało Szkoła Oficerów Rezerwy dziś przemianowano skrót na Szpitalny Oddział Ratunkowy . Do tego doprowadzono armię . . Przeczytałem w gazecie ,że nowe hełmy dla spadochroniarzy po 1000 złotych każdy nie nadają się do zsuwają się żołnierzom na kark i żołnierz zamiast myśleć o tym jak wylądować przesuwa hełm z karku . W związku z tym żołnierze używają starych hełmów . To po co było je zmieniać ? Po czterdziestu latach ? Przeczytałem . Bo się zsuwały na oczy . I to przez 40 lat nie przeszkadzało ? Widoczni e ci żołnierze boją się wysokości .

                 Inne były czasy . Bliźniaki rodziły się jeden po drugim i robiły karierę . Są przykłady: bracia Lipieniowie  zapaśnicy , bracia Golce   ,czy ci z tego filmu …Mroczkowie  . Teraz jak  kobieta nie może urodzić to wiadomo ,że bliźniaki : żaden nie chce wyjść  jako pierwszy , bo jest 500 złotych na drugie dziecko . Ten program jest trochę bez sensu . Chodzi o to by był większy przyrost naturalny . A przyrost naturalny to jest różnica między liczbą zgonów a liczbą urodzeń . Czy nie lepiej zadbać o staruszków ? Żeby nie umierali . Nie 500 na drugie dziecko , 500 na drugą babcię . Co ja mówię 500 ! Przecież jak taki staruszek zobaczy 500 to po nim ! 50 . Program 50 plus . I nie dawać ! Obiecać . Przeżyjesz dostaniesz . Po co ma być większy przyrost ? Żeby ci młodzi utrzymywali tych starszych . To może od razu dać tym starszym ? Staruszek nie potrzebuje przedszkola , gimnazjum  .…

                                          Inne czasy były . Stargard był Szczeciński .Teraz Stargard wybił się na niepodległość  i skasował sobie szczecińskiego . Tak Jak Piotrków . W związku z aferą trybunału nie chce już być Trybunalski . Ale pojawiło się miasto które chce mieć dłuższą nazwę . Ze względu na ożywcze prądy w nim występujące chce mieć dodane do swojej nazwy określenie Zdrój . To miasto to Jarosław .   Jarosław – Zdrój  . Chyba zdrój to nie czasownik w trybie rozkazującym .A skoro już jestem przy gramatyce to zmieniam tytuł felietonu na : Inne Czasy Są .

 

zenie wiadomości

Projekty muzyczneProjekty muzyczne
Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"Czerwony dywan" - do posłuchania

2012-10-24 20:17:46

"Czerwony dywan"- do posłuchania. Muzyka Jan Hnatowicz ,tekst K.P. W marcu ukazała się płyta Krzysztofa Tyńca "Dopokąd". Na niej też "Czerwony Dywan"

Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"List z Krakowa"- do posłuchania

2012-10-22 21:56:22

"List z Krakowa"- do posłuchania. Piosenka napisana na konkurs piosenek o Wrocławiu. Muzyka i słowa K.P.