AKTUALNOŚCI

Patriotyzm

Data: 2016-11-20 17:43:43

Patriotyzm

 

                                 

                         Niedawno widziałem w telewizji jak jeden młodziutki świeżo zaprzysiężony członek Obrony Terytorialnej Kraju mówił ,że jest gotów przelewać krew za Polskę . Bez wątpienia patriota . Ale czy wystarczy sama gotowość czy musi nastąpić akt przelania  ? Jeśli to drugie , to modlę się byśmy się nigdy nie dowiedzieli czy ten młodzik patriotą jest czy nie .

                      Nie mamy modelu patrioty pokojowego . Są tacy którzy mówią ,że w czasach pokoju , patriota to ten który płaci podatki . Tylko ,że za niepłacenie podatków można być srogo ukaranym . Czyli jest to patriotyzm przymusowy . Inni uważają ,że patriota to człowiek, który  używa wyłącznie rzeczy wyprodukowanych w naszym kraju . I klops. Sweter na sobie mam francuski, spodnie amerykańskie , koszulę szwedzką ,buty hiszpańskie … przyglądnąłem się metkom . Jednak jestem patriotą ! Chińskim .Pomyślałem ,że  coś trzeba z tym zrobić. W budziku nastawiłem hymn . Z poduszki zdjąłem poszewkę co spowodowało ,że w połączeniu z białym  prześcieradłem śpię w barwach biało czerwonych . Jem tylko bigos . Na balkonie rozwiesiłem szaliki z orłem w koronie i dumnym napisem „Polska „. I nic . Dalej nie czułem się patriotą w każdym calu ( przepraszam!) centymetrze . Dlaczego ? Myślałem intensywnie. Zaglądnąłem do historii . Co czuli tamci historyczni patrioci czego ja nie czuję . Wiem ! Oni wszyscy cierpieli . Postanowiłem cierpieć . Powodów do cierpienia jest mnóstwo .Będę  Patriotą Ekstatycznie Absolutnie Cierpiący Emocjonalnie . W skrócie PEACE . Po angielsku czyta się PIS.

 

 


Projekty muzyczneProjekty muzyczne
Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"Czerwony dywan" - do posłuchania

2012-10-24 20:17:46

"Czerwony dywan"- do posłuchania. Muzyka Jan Hnatowicz ,tekst K.P. W marcu ukazała się płyta Krzysztofa Tyńca "Dopokąd". Na niej też "Czerwony Dywan"

Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"List z Krakowa"- do posłuchania

2012-10-22 21:56:22

"List z Krakowa"- do posłuchania. Piosenka napisana na konkurs piosenek o Wrocławiu. Muzyka i słowa K.P.