AKTUALNOŚCI

Uśmiech

Data: 2017-11-09 15:06:55

Uśmiech

 

Pamiętam że  jako kilkunastoletni chłopiec czytałem książkę dziejącą się na dzikim zachodzie . I w tej książce jeden z bohaterów nazwał drugiego „ sukinsynem” . Wtedy ten nazwany wyciągnął colta i rzekł do przeciwnika „ mów to z uśmiechem „ . Zrozumiałem ,że mówienie z uśmiechem ma inną wagę niż mówienie bez .

Przypomniałem to sobie kiedy zobaczyłem w telewizji posła PiS-u pana Piotrowicza . Pan Piotrowicz opowiadał o tym jak pracują nad  ustawą zavetowaną przez pana Prezydenta dotyczącą sądownictwa . Na pytanie dziennikarza gdzie tkwi podstawowy problem pan poseł odpowiedział : „ prezydent chciałby by sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa nie wybierała jedna partia . A przecież nie wybiera jedna partia . Obok PiS-u jest  Solidarna Polska i Polska Razem „ Myślałem ,że śnię . Przypomniało mi się ,że  kiedyś mówiono ,iż w PRL-u nie ma monopartyjności , bo obok PZPR jest jeszcze ZSL i SD . Niesłusznie mi się przypomniało . Bowiem pan poseł wypowiadając to zdanie uśmiechał się . A sekretarze partyjni za PRL nie uśmiechali się . Czyli różnica jest.

Jaka właściwie jest rola uśmiechu ? To dziwne ,że tyle lat wykonując zawód mający na celu dostarczenia powodów do śmiechu nie zadawałem sobie takiego pytania . Czy oznajmienie czegoś z uśmiechem zmienia wagę komunikatu ? Przychodzi do domu policjant i oznajmia „ ukradli państwu samochód”. I uśmiecha się . W pierwszej chwili myślisz ,że żartuje . Jednak gdy  dochodzi do ciebie że to prawda jesteś wściekły . Nie na złodzieja . Na policjanta . „ Z czego baran się śmieje ?” Może o to właśnie chodzi .  Jak to w związku z tym ma się do posła Piotrowicza ? Mamy być wściekli na oznajmiającego nie na sprawcę .

Proszę się uśmiechnąć .


Projekty muzyczneProjekty muzyczne
Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"Czerwony dywan" - do posłuchania

2012-10-24 20:17:46

"Czerwony dywan"- do posłuchania. Muzyka Jan Hnatowicz ,tekst K.P. W marcu ukazała się płyta Krzysztofa Tyńca "Dopokąd". Na niej też "Czerwony Dywan"

Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"List z Krakowa"- do posłuchania

2012-10-22 21:56:22

"List z Krakowa"- do posłuchania. Piosenka napisana na konkurs piosenek o Wrocławiu. Muzyka i słowa K.P.