AKTUALNOŚCI

Starzeję się

Data: 2018-11-05 16:15:21
 

Starzeję się

 

 Co ja mówię ? Już się zestarzałem.

  Są dorośli ludzie , powtarzam dorośli , którzy nie wiedzą co to repasacja pończoch i  myślą ,że saturator to sprzęt medyczny . Obce im jest nabijanie długopisów i wkręcanie zaworków w zapalniczki  jednorazowe. Każdego kto nie ma facebooka uważają za martwego w najlepszym razie lub komunistę w najgorszym . Nic to.

 Kiedy czytam komentarze na swój temat w internecie  nawet mnie nie dziwi ,co o mnie piszą . Tylko jak . Ktury , obżydliwy rzyd ,rzenada  itp. Na początku myślałem naprawdę ,że  tak piszą specjalnie , żeby mnie bardziej dotknąć nie wiedząc ,że w ten sposób mnie dotknąć nie mogą , bo ja nie rozumiem tego  kiedy to czytam  .Aż się zorientowałem, że oni tak piszą , bo tak piszą .

Wszystko to nic . Wytrzymam i polski rap choć bez przyjemności i to ,że młodzi pierwsi rękę wyciągają na powitanie w kierunku starszych  i to że nawet w kinie nie są w stanie oderwać oczu od smartfona .

Jedno mnie dobiło . Może tytułem wstępu złożę oświadczenie : nie jestem abstynentem . A jako człowiek młody , może w to trudno uwierzyć , ale kiedyś  taki byłem , abstynentem nie byłem w najmniejszym stopniu . Raz w życiu na początku mojej drogi zawodowej wystąpiłem na scenie po wpływem i to w wyniku pomyłki , potem już nigdy nie . Oczywiście sporo moich kolegów występowało pod wpływem . Czasem było widać ,czasem nie . W każdym jednak przypadku podstawowym zadaniem artysty było ukrycie stanu w jakim się znajduje . Czasem się udawało , czasem nie . Wysiłek włożony w to by zamazać  fakt stanu w jakim się artysta znajduje był niejednokrotnie tak  duży ,że już nie starczało sił na manifestację jego scenicznego talentu . Tak było. I do tego przywykłem .I to przyjąłem za  normę . Ale świat mnie wyprzedził . Czytam bowiem  ,że powstaje program telewizyjny w którym wykonawcy mają pić alkohol – jak rozumiem na wizji – i potem coś opowiadać . Program ma być rozrywkowy . Pierwszy taki program już powstał . Dziś go oglądnę .

Na wszelki wypadek wcześniej się napiję . Bo tylko pijany zrozumie pijanego .  

Projekty muzyczneProjekty muzyczne
Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"Czerwony dywan" - do posłuchania

2012-10-24 20:17:46

"Czerwony dywan"- do posłuchania. Muzyka Jan Hnatowicz ,tekst K.P. W marcu ukazała się płyta Krzysztofa Tyńca "Dopokąd". Na niej też "Czerwony Dywan"

Krzysztof Piasecki - zdjęcie

"List z Krakowa"- do posłuchania

2012-10-22 21:56:22

"List z Krakowa"- do posłuchania. Piosenka napisana na konkurs piosenek o Wrocławiu. Muzyka i słowa K.P.